SIKÇA SORULAN SORULAR

https://uzem.yeniyuzyil.edu.tr adresi için; Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.
UZEM giriş bilgileriniz, OBS giriş bilgilerinizle aynıdır. UZEM şifresini yenilemenin tek yöntemi, öncelikle OBS şifresini yenilemektir.ogrenciisleri@yeniyuzyil.edu.tr e-posta adresi üzerinden yeni alacağınız OBS şifresiyle UZEM sistemine de erişebilirsiniz.

Microsoft Teams canlı derslerle ilgili tüm sorunlarınızı bildirebileceğiniz microsoft.teams@yeniyuzyil.edu.tr adresine kullanıcı bilgilerini almak için de mail atabilirsiniz.

Microsoft teams tarafında derslerinize erişebilmek için bölümünüzden derse katılım için link veya kod alabilirsiniz. Dersin öğretim görevlisi tarafından da derse eklemesini isteyebilirsiniz.

Dersin öğretim görevlisi ders notlarını UZEM sisteminden ya da Teams üzerinden paylaşabilir. UZEM siteminden paylaşılan notlar için; http://uzem.yeniyuzyil.edu.tr adresine giriş yapın.

Ders notuna ulaşmak istediğiniz derse tıklayın. “İçindekiler” bölümünden ders notuna ulaşmak istediğiniz ilgili haftaya tıklayın. İlgili haftada bulunan ders notlarına tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Teams üzerinden paylaşılan notlar için; Ders notuna ulaşmak istediğiniz derse tıklayın Kanallar-> Genel adımlarını takip edin. “Genel” sekmesinde öğretim elemanı tarafından paylaşılan notları görebileceğiniz gibi, üstte bulunan “Dosyalar” sekmesinden de paylaşılan dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Online dersler ders esnasında kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar her dersin İçindekiler bölümünde bulunan ilgili hafta aralıklarına “Ders Kayıt Linki” başlığıyla eklenmektedir. Bu bağlantılara tıklayarak ders kayıtlarını izleyebilirsiniz.
Hayır. Bu işlem için ;Telif gereken bir durum olduğundan dolayı dersin hocasından temin edebilirsiniz. http://uzem.yeniyuzyil.edu.tr adresinden 7 / 24 izleyebilirsiniz.
Devamsızlık konusu ilgili dersin öğretim elemanına bağlı olarak değişen bir durumdur. Bu nedenle bu konuyu ilgili dersin öğretim elemanıyla görüşmeniz gerekmektedir.

Kamera ve mikrofona erişim izni vererek siz de sanal sınıfa sesli ve görüntülü olarak bağlanabilirsiniz. Erişim iznini tarayıcıda bulunan kamera simgesine tıklayarak verebilirsiniz. Erişim iznini verdikten sonra görüntü paylaşımı için sanal sınıfta “Görüntü Paylaş” simgesine tıklayın. Ses paylaşımı için “Ses Paylaş” simgesine tıklayın

Konuyla ilgili bilgiyi öğretim elemanı vermektedir.

UZEM yürütücülüğünde olan derslerle ilgili iletişim bilgilerine sayfamızın “Programlar” bölümünden ulaşabileceğiniz gibi resmi okulumuz internet adresinin “Akademik kadro” kısmında öğretim elemanının iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Evet. Bu işlem için; İlgili dersin sol alt köşesinde bulunan Kurs Kişileri başlığı altında dersi veren öğretim elemanının ismi yer almaktadır. Öğretim elemanının isminin hemen altında bulunan Mesaj bağlantısına tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

 

 

 

DESTEK TALEBİ