SIKÇA SORULAN SORULAR

Microsoft Teams programını mobil, tablet ve bilgisayarınıza indirerek bağlanabilirsiniz.
https://uzem.yeniyuzyil.edu.tr adresi için ; Öğrenci Bilgi Sistemi kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.
Microsoft Teams canlı derslere bağlanmak için uzem@yeniyuzyil.edu.t adresine kullanıcı bilgilerini almak için mail atabilirsiniz.
Microsoft teams tarafında derslerinize erişebilmek için bölümünüzden derse katılım için link veya kod alabilirsiniz.Dersin öğretim görevlisi tarafından da derse eklemesini isteyebilirsiniz.
Microsoft Teams programını mobil, tablet ve bilgisayarınıza indirerek sizlere verilen kullanıcı bilgileri ile giriş yaparak bağlanabilirsiniz.
Kamera ve mikrofona erişim izni vererek siz de sanal sınıfa sesli ve görüntülü olarak bağlanabilirsiniz. Erişim iznini tarayıcıda bulunan kamera simgesine tıklayarak verebilirsiniz. Erişim iznini verdikten sonra görüntü paylaşımı için sanal sınıfta “Görüntü Paylaş” simgesine tıklayın. Ses paylaşımı için “Ses Paylaş” simgesine tıklayın.
http://uzem.yeniyuzyil.edu.tr adresine giriş yapın.1) Ders notuna ulaşmak istediğiniz derse tıklayın.2) İçindekiler bölümünden ders notuna ulaşmak istediğiniz ilgili haftaya tıklayın.3) İlgili haftada bulunan ders notlarına tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz
Online dersler ders esnasında kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar her dersin İçindekiler bölümünde bulunan ilgili hafta aralıklarına “Ders Kayıt Linki” başlığıyla eklenmektedir. Bu bağlantılara tıklayarak ders kayıtlarını izleyebilirsiniz.
Hayır. Bu işlem için ;Telif gereken bir durum olduğundan dolayı dersin hocasından temin edebilirsiniz. http://uzem.yeniyuzyil.edu.tr adresinden 7 / 24 izleyebilirsiniz.
Devamsızlık konusu ilgili dersin öğretim elemanına bağlı olarak değişen bir durumdur. Bu nedenle bu konuyu ilgili dersin öğretim elemanıyla görüşmeniz gerekmektedir.
Uzaktan eğitim programlarında vizeler ve finaller online olarak gerçekleştirilmektedir. Dersin öğretim görevlisi online yada yüz yüze yapabilir.
Oturum açtıktan sonra profilinizde yer alan Notlar bağlantısına tıklayabilirsiniz veya notunu görüntülemek istediğiniz dersin içinde Kurs Panosu bağlantısına tıklayın. Dersten aldığınız notlar görüntülenecektir.
Akademik kadro kısmında , Öğretim elemanının bilgilerini içeren sayfa karşınıza gelecektir.
Evet. Bu işlem için; İlgili dersin sol alt köşesinde bulunan Kurs Kişileri başlığı altında dersi veren öğretim elemanının ismi yer almaktadır. Öğretim elemanının isminin hemen altında bulunan Mesaj bağlantısına tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.
DESTEK TALEBİ